Pamėnkalnio g. 23/5, 01130 Vilnius * Į/k 291906320 * Banko sąskaita: AB SEB Vilniaus bankas LT837044060000279225

Pirmas puslapis
Draugija
Valdyba
Skyriai
Įstatai
Veikla
Leidiniai
Straipsniai
Galerija
Naujienos

 

 

 
 
 
 


Vytautas Visockas

Šventė Perlojoje


Renginio organizatoriai ir dalyviai prie Vytauto Didžiojo paminklo. Autoriaus nuotrauka
Vakar Perlojoje buvo didelė šventė. Perlojos garbės pilietis aktorius Tomas Vaisieta – pagrindinis šventės „kaltininkas“. Šio garsaus miestelio muziejui jis padovanojo kelis šimtus eksponatų, susijusių su jo vardu, jam dovanotų. 15 valandą buvo atidarytas  muziejaus kambarys, į kurį T.Vaisieta, Varėnos rajono ir Perlojos valdžios atstovai pakvietė svečius, atvykusius iš Vilniaus, iš kitų miestų, taip pat vietos gyventojus ir saviveiklininkus iš Alytaus rajono Ūdrijos miestelio.

Ilgai neužsibuvę, nusifotografavę prie muziejaus ir Vytauto Didžiojo paminklo, visi sugužėjome į Perlojos laisvalaikio centrą. Salėje visiems atsisėsti nepavyko – tiek daug žmonių susirinko. Visi laukėme talentingo aktoriaus, kurio šaknys čia, šalia sraviojo Merkio. Čia palaidoti jo artimieji, čia ir dabar jo namai, nežinau nė kaip pasakyti – pirmieji ar antrieji?


Perlojos garbės pilietis aktorius Tomas Vaisieta. Autoriaus nuotrauka
Ir štai scenoje – Karalius, gerai pažįstamas visoje Lietuvoje. Kenčiantis, mylintis, susirūpinęs tautos, Tėvynės likimu. Retas nėra girdėjęs B.Baranausko, K.Donelaičio, A.Strazdo, Maironio, M.Martinaičio, J.Marcinkevičiaus ir kitų poetų, rašytojų tekstų iš T.Vaisietos lūpų. Susirinkusieji ir šį kartą turėjome didelį malonumą pajusti poetinio žodžio jėgą, kurią tam žodžiui suteikė didelis menininkas.

Paskui buvo daug plojimų, daug gražių kalbų ir dainų, daug gėlių ir sveikimimų...

Nuotraukos Vytauto Visocko 

 © Lietuvai pagražinti draugija, 2008 m. birželio 19 d.