Pamėnkalnio g. 23/5, 01130 Vilnius * Į/k 291906320 * Banko sąskaita: AB SEB Vilniaus bankas LT837044060000279225

Pirmas puslapis
Draugija
Valdyba
Skyriai
Įstatai
Veikla
Leidiniai
Straipsniai
Galerija
Naujienos

 

 

 
 
 
 


Aktorius Tomas Vaisieta tituluotas Dzūkijos karaliumi

Šiemet 70-ąsias gimimo ir 45-ąsias kūrybos metines švenčiantis nusipelnęs respublikos artistas Tomas Vaisieta Lietuvai dovanojo tūkstantį kūrybinių vakarų. Kūrybos vakaras Varėnoje, gimtajame krašte - baigiamasis kūrybinis aktoriaus žygis per Lietuvą.


Aktorius Tomas Vaisieta su Dzūkijos karaliaus regalijomis. Vytauto Ylevičiaus nuotr.

Renginyje dalyvavo aktoriaus draugas, dzūkas rašytojas Romas Sadauskas. Pristatydamas iš Perlojos kilusį menininką, jį įvardijo kaip bene paskutinį dar kuriantį senosios aktorių kartos mohikaną. Pasak jo, Dzūkijos žemė gali didžiuotis, kad užaugino ne tik M.K.Čiurlionį, V.Krėvę, bet ir T.Vaisietą.

Tai liudija šio žmogaus kūrybinio darbo įvertinimai. Tomas Vaisieta - nusipelnęs respublikos artistas, K.Donelaičio skaitovų konkurso laureatas, Vytauto Didžiojo karininko kryžiaus kavalierius.
Aktorius, prabilęs K.Donelaičio, V.Krėvės, R.Sadausko, kitų klasikų kūrinių herojų lūpomis, tarsi įvardijo nesenstančias ir visuomet aktualias gyvenimo vertybes ir tiesas.

Jubiliejiniame vakare aktoriui buvo išsakyta daug padėkos žodžių. Jį sveikino Seimo narys Gediminas Jakavonis, Lietuvai pagražinti draugijos pirmininkas Juozas Dingelis, Perlojos bendruomenės nariai, dzūkiškas dainas dainavo Perlojos etnografinis ansamblis.

Rajono mero pavaduotojas Alvydas Valeiša jubiliatui įteikė šiaudinį skeptrą ir titulavo jį Dzūkijos karaliumi.


Rūta Averkienė
2003-12-16  Varėnos raj. sav.

www.savivaldybes.lt

 

 © Lietuvai pagražinti draugija, 2008 m. Liepos 10 d..