Pamėnkalnio g. 23/5, 01130 Vilnius * Į/k 291906320 * Banko sąskaita: AB SEB Vilniaus bankas LT837044060000279225

Pirmas puslapis
Draugija
Valdyba
Skyriai
Įstatai
Veikla
Leidiniai
Straipsniai
Galerija
Naujienos

 

 

 
 
 
 


Spindintys Vaižganto deimantaiLietuvai pagražinti draugijos valdybos pirmininkas Juozas Dingelis
Lietuvos gražiausių sodybų, ūkininkų sodybų ir kaimo gyvenamųjų vietovių aplinkos apžiūros – konkurso – 2008 atranka vyko savivaldybių apskričių ir Lietuvos mastu. Konkurso organizatorių: Žemės Ūkio, Aplinkos ministerijų ir Lietuvai pagražinti draugijos sudaryta respublikinė vertinimo komisija apžiūrėjo apskričių atrinktas 3 gražiausias sodybas, 3 gražiausias ūkininkų sodybas ir 3 gražiausias kaimo gyvenamasias vietoves.

Remiantis konkurso nuostatais bei kriterijais buvo išaiškinti laureatai ir prizininkai. Konkurso laureatai paskelbti Respublikinėje Žemdirbių šventėje Utenoje. 2008m. rugsėjo 27d., pagerbti ir apdovanoti ąžuolinėmis lentomis, padėkomis ir įmonių asociacijos “Senukai” dovanų čekiais. Konkurso prizininkams įteiktos Lietuvai pagražinti draugijos Garbės pirminko Justino Marcinkevičiaus padėkos ir knygos – albumai “Tėvynės meilės ir grožio keliu”.

Savivaldybių, seniūnijų lygmenyje gražiausių sodybų, gyvenviečių, mokymo įstaigų, kolektyvinių sodų aplinkos apžiūros konkursai vyksta kasmet.

Pakruojo rajone jau daugiau kaip 20m. vyksta “Tvarkdaraičio” šventė, Jurbarko raj. savivaldybė entuziastės Agnės Jasaitienės iniciatyva konkursą organizuoja kasmet jau virš 40m. Puikūs Kupiškio, Rokiškio, Akmenės, Lazdijų, Biržų bei kitų rajonų aplinkotvarkos pasiekimai. Čia gražiai tvarkosi dauguma gyventojų ir įmonių. To siekime visoje šalyje.


Atminimo lenta įteikiama sodybų konkurso laureatams Valdonei ir Virgilijui Kuzeriams
Iš viso aplankėme 90 grožio oazių, pamatėme gražėjančią Lietuvą ir nuostabius dvasingus žmones, Tėvynės meilės, gėrio ir grožio puoselėtojus, pasiaukojančiai dirbančius Lietuvai. Jie kaip spindintys Vaižganto deimantai savo darbščiomis rankomis, visa širdimi ir protu yra tikrieji progreso ir Lietuvos įvaizdžio kūrėjai. Žemai lenkiuosi prieš juos ir nuoširdžiai dėkoju.

`Bendromis pastangomis aukštinkime tokias asmenybes, rodykime jų pavyzdį, skleiskime patyrimą ir motyvuokime bendruomenes, kartokime filosofo Stasio Šalkauskio mintį: “Tas žmogus, kuris visa širdimi nemylėjo tiesos, gėrio ir grožio – niekada nebuvo jaunas, o kas tos meilės nepavertė tikromis moralinėmis vertybėmis – veltui praleido jaunystę.

Kaip džiugu, kad Lietuvoje daugėja piliečių, įmonių, organizacijų, suprantančių žmogaus ir gamtos vienoves, dvasios ir aplinkos ekologijos problemas, kad tik tvarkingoje, švarioje aplinkoje auga doras, kultūringas ir dvasingas pilietis - ateities kūrėjas.

Reiškiame padėka už renginų finansavimą ir paramą  Žemės Ūkio ir Aplinkos ministerijoms.
Ypatinga padėka “Senukų” įmonių asociacijos prezidentui Augustinui Rakauskui už idėjos supratimą ir pagalbą.  


Lietuvai pagražinti draugijos pirmininkas Juozas Dingelis

 © Lietuvai pagražinti draugija, 2008 m. gruodžio 19 d.